Twój koszyk

0 Kwota:
0,00 zł

Twoje konto

Logowanie
Rejestracja
Jesteś tutaj: Strona główna / Jak dobrać rozmiar

Jak dobrać rozmiar

Kupujesz w sklepie internetowym? Nie kupujesz w ciemno!

Zakup obuwia w sklepie internetowym bez wcześniejszego przymierzenia nie musi oznaczać ryzyka. Poniżej przedstawimy szybki, prosty i sprawdzony sposób na dobranie idealnego rozmiaru Twoich Skechersów – niezależnie od wieku, płci czy upodobań. W sytuacji, gdy rozmiar dobranego obuwia okaże się jednak nietrafiony, zawsze masz możliwość jego wymiany.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar buta?
Dobrym  sposobem sprawdzenia rozmiaru stopy jest zmierzenie długości wkładki wewnętrznej butów, które już mamy. W sytuacji, gdy chcemy dokonać nowego pomiaru, stosujemy się do poniższej instrukcji:  
1. Przygotuj dwie kartki papieru A4. Na jednej z nich postaw stopę w pozycji stojącej. Następnie obrysuj stopę wokół (Rys.1) . Obrysuj drugą stopę w analogiczny sposób.
2. Zmierz odległość w cm pomiędzy dwoma najbardziej wysuniętymi końcami obrysowanej stopy – lewej i prawej  (punkty A i B na rysunku).
3. Długości Twoich stóp mogą się nieznacznie różnić. Jednak aby dobrać odpowiednie obuwie, zawsze kieruj się rozmiarem dłuższej stopy.
4. Pamiętaj, że wymiar wkładki wewnętrznej buta powinien być o 0,5 – 1,0 cm większy, niż długość Twojej stopy.
5. Na koniec porównaj pomiary z długością wkładki wewnętrznej i dobierz dla siebie odpowiedni rozmiar obuwia, korzystając z poniższej tabeli rozmiarów.
Pamiętaj, aby nie mierzyć długości stóp rano, kiedy nogi są wypoczęte. Aby dokonany pomiar był precyzyjny, dokonaj go po południu lub wieczorem.

 

Tabele rozmiarów